background

General Mobile Discovery Elite

General Mobile ilk amiral gemisi telefonunda olduğu gibi elite cihazında da bekleneni verebileceğe benziyor. Son yılların en çok bahsedilen akıllı telefonlarından birisi olmayı başaran elite bu başarısını hiç kuşkusuz orta segment kullanıcıya hitap etmesine borçlu gözüküyor. Fiyat standartları açısından özellikle ülkemizde orta düzeyde kullanıcıları heyecanlandıran cihazın dikkat çekici özelliklerine bakalım.[clear]

Qualcomm_Snapdragon_800_MSM8974_827461Elite gerek performans özellikleri ile gerekse yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran cihazlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Karşılaştırmalarda birçok markanın amiral gemisi cihazlarına oranla daha başarılı çıkan cihazın fiyat özellikleri de gözle görülür derecede uygunluk taşıyor. Galaxy S4 serisi ile karşılaştırma yapıldığında 3 GB Ram’i ile, daha yüksek çözünürlüklü kamerası ile ve en önemli noktalardan birisi olan Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2200 mhz işlemci hızı ile uygulamalarda ciddi anlamda performansı dikkat çekiyor.

Ekran ve video kaydındaki çözünürlüğü açısından ise S5’e yakın çizgilerde bulunan cihaz ülkemizde peynir ekmek gibi satılması bekleniyor. Depolama alanında bize sürpriz yapmayı planlayan Discovery Elite 32 GB serisi ile karşımıza çıkmakla birlikte en büyük sürprizlerinden birisi ise Qualcomm işlemcisinin sunduğu ücretsiz oyun keyfiyle birlikte işlemci gücünün performansını bir arada değerlendirecek olursak Elite tam da genç kullanıcıların istediği özelliklere sahip. Elite’in 1400 Tl’nin altında satılacak olması ise telefonu bekleyen kullanıcılara en büyük sürprizlerden ve sevindirici haberlerden birisi. Android 4.4 Kitkat ile gelen Discovery Elite dünyanın ilk selfie destekli kamera yazılımına sahip olan cihazı olarak adını tarihe de yazdırmayı planlayan cihazlar arasında. Serisinin ilk modelleri arasında olan bu cihaz diğer markalara oranlar fiyat standartlarıyla büyük rekabete sebep olmayı başaracağa benziyor. Akıllı Uyandırma, Akıllı jestler ile tabir edebileceğimiz dokunmatik hareketleri de mevcut olan cihazın siya ve beyaz renk seçenekleriyle asil bir telefon olacağı kuşkusuz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.