background

Lg G3 Telefon İncelemesi ve Özellikleri

Lg’nin son amiral gemisi cep telefonu olan G3 geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı ve şu anda satışa sunulmaya başladı. G3’ün en önemli özelliklerinden birisi olarak göze çarpan özelliği ise su geçirmez olan QHD ekranı ve tabi bu ekranın ppi yoğunluğu ile çözünürlüğü oldu. 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip olan G3 aynı zamanda 538 ppi yoğunluğa sahip. 1080 piksel çözünürlükte videolar kaydedebilen bu cihazın 5.5 inç ekranı ve oval çerçevesi özene bezene tasarlanmış desek yanlış olmaz herhalde.

LG G2’inin karışık olan arayüzü ve uygulama kullanışı açısından birçok sorunu olduğunu biliyoruz. G3’de bütün bu sorunlara çözüm aranmış ve bulunmuş. Floating arc adını verdiği yeni geliştirdiği arayüz ile LG G3’ü kullanışlı ve basit bir telefon yapmış. LG’nin yaptığı bir diğer yenilik ve örnek oluşturacak davranışın başında ise tamamen plastik veya tamamen metal yerine yarı plastik içinde metal bir kasa ile hem kaliteli hem de ağırlık olarak kullanışlı bir telefon olduğunu söylemek mümkün.

LG-G3-Hands-On1

Lg pil konusundaki kalitesini G2’de göstermişti. Yine pil sorununa çözüm üretmek adına diğer telefonların gerisinde kalmayarak 3000 mAh gücündeki bataryası ile kullanıcıları sevindireceğe benziyor. 2.5 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801  işlemcili olan cihazın performansı da bir hayli akıcı uygulama çalıştırma sırasında takılmaları çok görmüyorsunuz. 2GB ve 3GB olarak iki ayrı alternatif ram modeli sunan cihazın en iyi özelliklerinden birisi de hiç kuşkusuz 4K video özelliğine sahip olan cihazlardan birisi olmasıdır. 13 megapiksel kamerası ile gayet net görüntüler yakalayabiliyorsunuz ve cihaz son tanıtılan android sürümü olan android kitkat 4.4.2 işletim sistemi ile geliyor.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.