background

Goji Berry ile Zayıflama

Zayıf olmak ve daima zayıf kalabilmek her bayanın en büyük ideali. Zayıf kalabilmek adına hangi yöntemler denenmiyor ki? Bu yöntemler son yıllarda bitkisel ürün destekleriyle yaygın bir hal almıştır. Diyetisyen, spor salonları gibi zayıflama merkezleri her bayanın faydalanabileceği olanaklar değil. Ya maliyet, ya zaman problemi bu imkânları ulaşılamaz kılıyor. İşte bu imkânların yokluğu insanları alternatif tıp alanına yönlendirmiştir. Alternatif tıp son zamanlarda da çok fazla gündeme gelmeye başlamış, faydalarının gözle görülür olması ilgiyi artırmıştır.

Goji berry meyvesi bayanlara zayıflama olanağı veren nadide bir bitki. Son yıllarda popülaritesi hiç azalmayan bir meyve. Obezite sorunu olan insanlar da dahi gözle görülür oranda zayıflamaya yardımcı olan goji berry, son birkaç yıldır kilo problemi yaşaya insanların vazgeçilmez kaynağı haline geldi.

Goji berry düşük glisemik indekse sahip oluğu için tüketildiğinde uzun tokluk hissi verir. Bununla beraber şeker ihtiyacını da azaltarak yemek konusunda denge sağlayıcı bir özelliğe sahiptir

Goji berry meyvesinin en büyük özelliği ise içinde bulundurduğu kromium maddesidir. İçinde kromium içeren goji berry tüketildiğinde vücuttaki yağ depolarının yakılmasını sağlar. Yağları eritmesinin aksine kas hareketi ve aktiviteyi artırıcı bir etkisi vardır. Lif oranı açısından zengin bir kaynak olması kabızlık sorununa da çözüm sağlamaktadır.

Goji berry meyvesi ülkemizde üretimi olmayan bir üründür. Ünlenmesinden sonra kıyı bölgelerde yetiştiriciliğine kısmen başlanmıştır. Ancak tüketilme amaçlı alınması herkes için mümkün değildir, çünkü fiyatı oldukça yüksek olan bir meyvedir. Goji berry kurutularak pazara sunulmuştur. Paketlerde satılan meyveyi isteyen herkes temin edebilmektedir.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.