background

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Piyasada diş beyazlatmaya yönelik bir çok ürün bulunmaktadır. Fakat bu ürünleri diş doktorları tavsiye etmemektedir. Normalde diş beyazlatma işlemi yapılırken hastanın ağzına kalıp koyularak, diş ölçüsü alınır. Eczaneden ve ya internetten temin ettiğiniz bu ürünler dişe uyum sağlayamayarak, hastanın dişlerine zarar vermektedir. Ayrıca beyazlatma ürününü o kalıbın içerisine koyup, dişinize bastırdığınızda o ürün diş etlerinize taşarak, diş etlerinizin yanmasına sebep olabilir.

Peki, evde dişlerimizi nasıl beyazlatabiliriz?

Sizde dişlerinizin sararıklığından şikayetçi iseniz doğru adrestesiniz. Aslında karbonatın dişleri beyazlattığını hepimiz biliyoruz. Ayrıca dişlerinize karbonat sürerek ağızdaki bakterileri ve bakteri plaklarını da yok edebilirsiniz.

Diş beyazlatmaya yardımcı ürünlerden bir tanesi de şüphesiz sofra tuzu! Sofra tuzu, karbonat kadar etkili olmasa da hepimizin evinde bulunan bir ürün. Bu yüzden kesinlikle sofra tuzunu denemelisiniz.

Diğer doğal diş beyazlatma yöntemlerinden biri de gliserin. Gliserin pek bilinmese de dişlere anti bakteriyel bir etki bırakmaktadır. Eğer sizinde evinizde gliserin mevcutsa deneyebilirsiniz.

Hem çilek yiyerek hem de sarı olan dişlerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken karbonatla çileği bir arada tüketmek. Çilek, dişlerdeki mikrop tabakasını yok ederek, lekeleri yok eder. Ayrıca bu yöntemi çok sık denerseniz diş minesini aşındırarak kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu yüzden ayda bir kere denemenizde fayda var.

Son olarak dişlerinizi limon suyuyla kolayca beyazlatabilirsiniz. Sizde bu yöntemleri uygulayarak bembeyaz gülüşlere sahip olabilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.