background

Kır Düğünü Gelinlik Modelleri

Kır düğünleri için konsepte uygun olarak uçuşan, hareketli ve daha hafif kumaşlar seçilmelidir. Kır düğünü gelinlikleri özellikle rahat olmalıdır. Öyle uzun kuyruklara, ağır taşlı işlemelere gerek yoktur. Kır düğünü dediğimizde kısa, kuyruğu olmayan, efil efil bir gelinlik hayal edebiliriz. Ayrıca saçınıza çiçekler iliştirerek misafirlerinize bu havayı daha yoğun yaşatabiliriz. Bunun dışında mendil etek dediğimiz parça parça tüllerle ya da organize parçalarla süslenmiş eteklerde uygundur.

Kır düğününü seçmiş olan bir gelin adayının ruhu özgürdür. Yani onu taşıyamacağı bir gelinliğin altına koymak bir nevi özgürlüğüne hakarettir. Bu tür gelin adaylarının gelinlik modelleri rahat olmalıdır. Yani yürüdüğünde içinde rahat etmelidir. Özellikle kır düğünü gelinleri hareketlidir. Bu yüzden eline ayağına dolanmayacak bir gelinlik modeli seçmek sizin için daha uygun olacaktır.

Kır düğünü gelinliği, düğün mekanı ile uyumlu olmalıdır. Gelin adayı, düğünün yapılacağı ortamda sırıtmamalıdır. Kır düğünlerde göz ardı edilmemesi gereken önemli faktörler vardır. Bunlardan biride hava durumudur. Önceden hava durumuna bakılıp önlem alınmalıdır. Eğer imkanınız varsa kır düğünü yapılacak mekanın kapalı salonunu tutulmalıdır. Böylece yağmur gibi olası felaketlerde kapalı düğün salolununa geçebilirsiniz.

Gelinlik kadar ayrıca makyajda çok önemlidir. Saçlarınızı açık bırakabilir veya çok hafif bir maşa uygulayabilirsiniz. Saçınızı toplamak istersenizde seçiminizi dağınık topuzdan yana kullanmak en doğru seçim olacaktır. Ayrıca makyajınızı hafif düzeyde tutarak, gelinliğinizle uyum içinde olabilirsiniz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
26
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.