background

Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettürlü gelinlik modellerinde vücut yapısı çok önemlidir. Kişi kendi vücut yapısını tanıyarak, kendi kusurlarını bilerek modeli seçerse bu onun avantajına olacaktır. Örneğin göğüsleri büyük bir gelin, göğüs bölgesine dantel işlemeleri kullanarak bunu kamufle edebilir. Ayrıca belinde drapeler kullanarak beli daha ön plana çıkarabilir.

Eğer gelinin beli kalınsa çapraz drapeler onun belini daha ince gösterecektir. Kolları daha genişse, bol ve şifon kollar tercih edebilir. Böylece kolunuzu daha ince ve zarif gösterebilirsiniz. Her kişinin vücut yapısı farklıdır. Başkasına yakışan bir gelinlik modeli sizin üzerinizde kötü durabilir. Bu yüzden gelinlik seçimi çok önemlidir.

Gelin adayının boyu uzunsa, günümüzde çok moda olan prenses gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Fakat boyunuz kısa ise kabarık etekler tercih edilmemelidir. Tesettürlü gelinlik modellerinde türban ve gelinlik uyum içerisinde olmalıdır. Ayrıca gelinliğin yapısıda çok önemlidir. Örneğin etekte kullanılan bir malzeme, bedende de kullanılmaldıır. Bunun nedeni gelinliğin etek kısmı ile beden kısmı birbirinden farklı durmasın diye genellikle bu yöntem kullanılmaktadır.

Ayrıca şunuda belirtmeliyiz ki tesettürlü gelinlik modelleri diğer gelinlik modellerine göre daha zor seçilmektedir. Çünkü kol, omuz ve türban ayrıntıları vardır. Açık bir gelinliği, kapalıya çevirdiğimiz zaman istediğimiz sonucu elde edemeyebiliriz. Bu yüzden özel dikim yaptırmakta fayda var.

Gösterişli bir gelinlik isteyen gelin adayları, öncelikle gelinliğin kumaşına çok dikkat etmelidir. Örneğin gelinliğinizin kumaşı tafta olabilir. Her türlü işlemeyi kaldırabilen bir kumaş olarak, sizde tafta kumaşı tercih edebilirsiniz.

İşte sizin için seçtiğimiz tesettür gelinlik modelleri…

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
55
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.