background

Goji Berry Faydaları

Zayıflama konusunda şikâyetçi olmayan bir bayan tanıdınız mı bu güne kadar? Maalesef, bayanların en büyük ortak noktasını sorsalar “kilo şikâyetleri” cevabını veririz. Bayanlar için her zaman liste başı olan bu probleme dair binlerce yöntem, binlerce bilgi vardır. Zaten bu bilgiler o bayanlar tarafında o kadar büyük ilgi görüyor ki her geçen gün yeni bir zayıflama formülü ile konu gündeme taşınıyor. Son dönemlerin zayıfla konusunda en popüler yiyeceği ise mutlaka goji berry.

Anavatanı Tibet olan Goji berry faydaları saymakla bitmeyen bir bitki. Ülkemizde çokça bulunan kuşburnu bitkisini fazlasıyla anımsatıyor. Ama içeriğindeki maddeler onu çok farklı kılıyor. İlk olarak dikkat çeken özelliği şimdiye kadar kanseri önleyen birkaç bitki türünden bir tanesi olması. Kolesterolü, kan basıncını düzenlemesi, yüksek tansiyonu önlemesi gibi birçok mucizevi şifaya sahip bir besin.

Bu bitkinin asıl dikkat çeken yönü ise tabi ki de zayıflamaya yardımcı bir besin özelliğine sahip olması. Bu özelliği onu kısa sürede bayanların dünyasında baş listeye taşıdı. Tüketilmesi durumunda vücutta yağlanmayı engelleyici bir özelliğe sahip. Goji berry meyvesinin faydaları bununla da bitmiyor. Depresyonu hafifletme, iyi bir C vitamini deposu olma, sindirimi kolaylaştırma, görme bozukluklarını giderme ve hatta doğurganlık oranını artırma gibi mucizeleri var. Ayrıca kalsiyum, demir, potasyum, çinko, selenyum gibi daha birçok vitamini içinde bulundurmaktadır.

Goji berry yetiştirmesi çok zor olduğu için pahalı bir meyve. Meyvenin kendisini alamayanlar için çayları da üretilmektedir.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.