background

Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır?

İçinizi ısıtacak sımsıcacık bir tarifimiz var: Sıcak Çikolata. Sizde aşağıdaki tarifimizi okuyarak çocuklarınıza ve ailenize bu harika tarifi yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 2 su bardağı süt
  • 80 gram  bitter çikolata
  • 50 gram  sütlü çikolata
  • Krema

Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır?

İlk öncelikle ocağımızın altını yakıyoruz. Ardından büyük bir cezvenin içerisine 2 su bardağı sütümüzü ilave ediyoruz. Bitter çikolatayı ve sütlü çikolatayı, ocakta olan sütün içerisine atıyoruz. Dibinin tutmaması için süt kaynayana kadar bir kaşık yardımıyla karıştırın. Sütümüz kaynadıktan sonra ocağımızın altını kapatıp, servis ediyoruz.

Sıcak çikolatalarımızı koyacağımız bardağın içine sütümüzü koyuyoruz. İsterseniz tüpün içerisine krema koyarak sıcak çikolatanızın üzerine koyabilirsiniz. Kremanın üzerine de rendelenmiş çikolata ve ya tarçın dökebilirsiniz.

Sıcak Çikolata Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Sıcak çikolata yaparken çikolatanın kalitesi çok önemlidir. Ne kadar iyi kalitede çikolata kullanılırsa yaptığınız şeyin tadı daha güzel olur. Çikolatalar eriyene kadar karıştırılmalıdır. Dibinin tutmaması gerekir. Bu iki kişilik bir tariftir. Dilerseniz bu ölçüleri ister arttırabilir isterseniz de azaltabilirsiniz. Kakao ve süt tozunun yerine iyi kalite süt ve çikolata tercih edilmelidir. Süt orta yağlı olursa çok daha iyi olur. Çünkü çikolatada yeteri kadar yağ var. Üzeri için çikolata rendeleyebilir ve ya tarçın serpebilirsiniz. Yaptığınız içeceğin tamamını ister sütlü çikolatalı isterseniz de bitterli yapabilirsiniz. Kısacası hepsi sizin damak tadınıza göre değişmektedir.

Afiyet Olsun.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.