background

Saç tebeşiri Nedir?

Saç tebeşirini internetten kolaylıkla elde edebilirsiniz. Genellikle saç tebeşirleri, açık renkli saçlarda daha iyi sonuçlar vermektedir. Saç tebeşirini uygularken, boyamak istediğimiz tutamı biraz su ile ıslatarak boyayabilirsiniz. Eğer saç tebeşirini saçınızdan çıkarmak isterseniz normal su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Ayrıca saç tebeşiri kimyasal bir ürün olduğundan çok sık uygulamamalısınız. Saç tebeşirinin saçımızda kalma süresi minimum 2 gün olmalıdır. Aksi taktirde yavaş yavaş saçımıza zarar verecektir. Ürünü uygularken üstümüze havlu ya da bez sermekte fayda var. Çünkü uygularken dökülecek olan tortular kıyafetimize zarar verebilir.

Saç tebeşiri saça zarar verir mi?

Saç tebeşiri kimyasal bir ürün olduğundan dolayı yıpranmaması açısından saçlarımıza çok sık uygulamamalıyız. Saç tebeşirini saçımıza uyguladıktan sonra fön çekerek saçımızı sabitlemeliyiz. Aksi taktirde sürdüğünüz tebeşir uçuşarak yok olacaktır. Ayrıca saçınıza zarar vermemesi açısından fönün ısısını düşük tutmalısınız. Kimyasal bir ürün olduğundan dolayı bakım ihtiyacı duyuyorsak, saçımıza yoğun bakım maskeleri ve bakım yağlarıyla ihtiyacını karşılayabiliriz.

Koyu saç rengine sahip olan bayanlar, açık renkli tebeşirleri tercih etmelidir. Örnek vermek gerekirse sarı, turuncu, pembe vb. Eğer saçınız açık renkte ise istediğiniz tüm renkleri kullanmakta özgürsünüz. Her renk saçlarına yakışıp, daha net görünecektir.

Saçımızı saç tebeşiriyle boyadıktan sonra saçımızdan çıkartmak istiyorsak 2 gün içerisinde saçlar bol şampuan ile yıkanmalıdır. Normal su ile de kolayca çıkmaktadır. Saç kırılmalarını ve yıpranmalarını önlemek amacıyla saç maskeleri de yapılabilir.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.