background

Mor Elbise Modelleri

Kışın en güzel rengi şüphesiz mordur. Kar yağdığında dışarı çıktığınızda, o karın beyazlığı ile muhtemem bir duruş sergiler. Peki, hepimizin çok sevdiği mor nasıl kombinlenir?

Aslında morda kırmızı gibi tutkunun rengidir. Bu nedenle kombinlenmesi oldukça zordur. Mor sert bir renk olduğundan daha yumuşak renklerle kombinlenmesi tavsiye edilir. Her genç kızın mutlaka gardırobunda mor bir parça bulunmalıdır. Bu ister bir ayakkabı olsun ister bir toka olsun… Mutlaka bulunmalıdır!

Mora en yakışan renk gruplarından birtaneside sarı tonlarıdır. Mesela kış aylarında mor bir trençkotun altına sarı pantolon çok yakışmaktadır. Veya mor bir elbisenin altına sarı platformlu topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Günlük kullanımlarda bej ve sarı renkten yararlanılabilir.

Abiye grubunda mor rengin kombinlenmesi biraz farklıdır. Dikkat ederseniz mor abiye modellerinde hatlar daha keskin ve renkler oldukça baskındır. Bu yüzden ayakkabı ve çanta seçimi olarak siyah renkten yararlanabilirsiniz. İddalı ve şık bir şeyler istiyorsanız dore rengiylede kombin yapabilirsiniz.

Farklı bir kombin denemek istiyorsanız yeşile ne dersiniz? Tabi ki yeşilin hangi tonu olduğu oldukça önemlidir. Yeşilin tonlarından mor rengine en çok yakışan su yeşilidir. Eğer farklı olmayı seviyorsanız sizde gönül rahatlığı ile su yeşilini kullanabilirsiniz.

Ayrıca mor ile kırmızı sakın aynı anda kombinlemeyi denemeyin. İkiside çok tehlikeli bir renk olduğundan renk patlaması yaşayabilirsiniz. Kırmızı ve moru kombinlerken daha yumuşak renklerle kombinlemeyi tercih edebilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
2
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.