background

Dar Mini Elbise Nasıl Giyilir?

Yaz günlerini geride bıraksak bile biz bayanlar olarak mini elbiseden asla vazgeçemiyoruz. Peki, siz kışın mini elbiselerinizi kombinlemeyi nasıl tercih ediyorsunuz? Sizde kombin  fikirlerinizi yorum kısmından bize belirtebilirsiniz.

Öncelikle mini elbise tercih edecekseniz vücut ölçülerinizin orantılı olmasında fayda var. Eğer basenleriniz geniş, göğüslerinizde buna oranla büyükse emin olunki çok çirkin bir görüntü sergileyecekseniz. Mini elbise giyecekseniz bacak boyunuzun uzun olması gerekmektedir. Ayrıca zayıf olmanız, elbisenin üzerinizde şık görünmesi sağlayacaktır. Sizde bahsetttiğimiz vücut ölçülerine sahipseniz mini elbise tercih edebilirsiniz.

Mini elbiseyi tercih etmekten daha çok kombinlenmesi daha zordur. Hele de mevsimlerden kışsa bu daha da zorlu bir hale gelmektedir. Tabi ki yazdan kalan mini elbiselerimizi giymeyeceğiz! Eğer giyersek sonuç olarak soğuk alıp hasta olabiliriz. Mini elbiselerin kumaşını seçerken kalın olmasına dikkat etmeliyiz. Yada yazdan kalma mini elbiselerinizi de giyebilirsiniz. Taki bir şartla! Oda sırtınıza bir deri ceket veya kürk alarak…

Eğer elbisenizin yapısı uygunsa opak çorap tercih edebilirsiniz. Hem bacaklarınız bu sayede üşümeyecek hemde şık bir görünüm sergileyebilirsiniz. Mini elbisede ayakkabılarda çok önemlidir. Yüksek platformlu topuklu ayakkabılar giyebileceğiniz gibi dizinize kadar gelen bir çizmede tercih edebilirsiniz. Elbiseniz çok şıksa göz makyajınızı geride tutup dudaklarınızı ön plana çıkarmanızı öneriyoruz. Eğer elbiseniz sadeyse harika bir göz makyajı yaparak, gecenin en şık kadını olabilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.