background

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Yılbaşı gecesinin yaklaşmasıyla beraber bayanların çoğu kıyafet seçimini çoktan yaptı. Peki, siz hala makyajınızı nasıl yapacağınıza karar veremediyseniz doğru adrestesiniz. Yılbaşı gecesinin en dikkat çekici kadını olmaya hazırmısınız? İşte yılbaşı makyajının ayrıntıları…

İlk öncelikle ten makyajımızdan başlayacağız. Ten makyajımızı yapmassak makyajımız sabit durmayıp akacaktır. Bu nedenle ten makyajının önemi büyük. Bunun için ten renginize uygun bir fondöten seçin. Fondöteni yüzünüze iyice yedirin. Ardından ten renginize uygun kapatıcıyı sivilce veya leke olan yerlere sürerek kapatın. Son olarak yüzümüzün parlamaması için pudrayla sabitliyoruz.Kaşlarınız seyrekse, kaşlarınızı doldurabilirsiniz.

Göz makyajımızdan  başlıyoruz. Gözümüze ilk olarak makyaj bazı uygulayın. Daha sonra krem siyah farı elinizle dağıtın. Bir fırça yardımıyla buğulu bir izlenim verin. İsterseniz gözlerinizin üzerine fırça yardımıyla simde uygulayabilirsiniz. Emin olun ki çok dikkat çeken bakışlara sahip olursunuz.

Allık olarak bronz tonlarında bir allık seçebilirsiniz. Eğer ten renginiz açıksa nar çiçeği tonlarında bir allık seçmenizde uygun olabilir. Dudaklarınızın etrafını ilk önce dudak kalemi ile şekillendirin. Daha sonra ruju sürerek muhteşem bir görüntüye imza atın. Rujunuzun rengi siyaha uyumlu olarak bordo olabilir.

Yılbaşı gecesine özel saçlarınızı şık bir topuz yaptırabilirsiniz. Ya da farklı birşeyler arıyorsanız saçlarınızı açık bırakıp, su dalgalarıyla hareket katabilirsiniz. Yılbaşı makyajında elbisenin önemi oldukça büyüktür. Elbisenin rengine göre farınızı ve ruj renginizi değiştirip, sizde kendi makyajınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.