background

“Made in Turkey” damgalı ilk yerli akıllı telefon T40

Turkcell tarafından bir süre önce verilen söz tutularak Turkcell’in yeni telefonu olan T40 Türkiye’de üretilmeye başladı!

Bir süre önce tanıtılan yeni T40 modeli Türkcell tarafından yurt dışında üretilip Türkiye’de satılmaya başlanmıştı, üretim sürecinin bir süre sonra Türkiye’de yapılacağı açıklanan T40 geçtiğimiz gün Türkiye’de Vestel aracılığıyla üretilmeye başlandı.

Türkiye’nin ilk Made in Turkey damgalı akıllı telefonu olma özelliğine sahip T40’ın özelliklerine şöyle bir göz atalım, telefonda 4 inç ekran bulunmakta, kolaylıkla tek elle kullanılabilir, bunun yanı sıra telefonda Türklere özelleştirilmiş Android işletim sistemi bulunmakta. 4 GB dâhili hafızaya sahip olan T40 istenilirse harici bir hafıza kartıyla 32GB’a kadar yükseltilebilir bellek özelliğini taşıyor.

Turkcell T40

Akıllı telefon deyince akla ilk gelen konulardan birisi batarya olur, çünkü akıllı telefonların bataryaları oldukça sık şarj gerektirmekte. T40 modelinde 1600mAh gücünde batarya bulunmakta, bunun yanı sıra çift çekirdekli 1.2Ghz hıza sahip Qualcomm işlemci telefona güç vermekte.

T40 modeline sahip olanlar Türkcell tarafından bu telefona özel olarak sunulan hizmetlerden de yararlanabiliyor, örneğin telefonda pek çok Türkcell uygulaması bulunmakta, bunun yanı sıra telefonun Türkcell faturalı hat tarifelerine ek olarak satın alınabilme şansıda isteyenler için sunulmakta. Siyah, beyaz ve kırmızı renkler T40 modeli için Türkiye üretiminde eklendi, standart özelliklere sahip bu telefon 500 TL civarında bir fiyatla satın alınabiliyor.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın