background

Htc One M8 Satışta!

htc-one-m8-2

Htc One M8,  Htc’nin kalite ve şıklığı bir arada kullandığı son amiral gemisi akıllı telefonu olarak karşımıza çıkıyor. Htc serisinin son modellerindeki sürekli yenilik prensibi devam ediyor. İlk olarak gözümüze çarpan yenilik cihazın kasasının yüzde 90 metalden oluşması. Bu oran bir önceki seride yüzde 70 olarak biliniyordu.

Kavisli, oval yapısını koruyan Htc One’ın bu özelliği de artırıldığı için elde tutulması daha kolay hale gelmiş.  Üç farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkan Htc One M8’in gri modeli, altın rengi ve gümüş modeli bulunuyor. Metal kasasının artırılmış oranına rağmen telefon 160 gram ve 9.3 mm kalınlığa sahip.

htc-one-m8-3

Bağlantı noktaları ve tuşların yerlerinin değiştiğini görüyoruz. Güç butonu sağ tarafa kulaklık girişi ise alt tarafa alınan cihazda Nano- SİM kullanılmakla birlikte microSD kart desteği Samsung’un son amiral gemisi cihazı ile aynı yani 128 GB’a kadar artırılabilir özelliğe sahip. Böylelikle M8 depolama anlamında sıkıntı yaşamayacağınız bir cihaz oluyor. HTC one serilerindeki yeniliklerden birisini yine M8’de görüyoruz. Daha önceki modellerde bulunan alt taraftaki geri, ana sayfa ve uygulamalar butonlarını sanal olarak telefonun içine yerleştirmişler.

Ayrıca açık uygulamaları görebileceğiniz yeni bir buton da eklenmiş. M8’in en çok can sıkan tarafı ise kapağının açılmaması ve batarya değişimi gibi bir ihtimalin göz önünde olmaması. 5’inçlik bir boyuta sahip olan cihazın 1080×1920 piksel çözünürlük yani Full HD görüntüsü ile net bir ekran çözünürlüğüne sahip. 441 ppi piksel yoğunluğu sunan cihazın bu anlamda Sony’nin son amiral gemisi cihazı olan Xpreia Z2 ile yarıştığını görebiliyoruz.

htc-one-m8-4

Qualcomm’un en güncel işlemcisi olan Snapdragon’u kullanan M8 her yönüyle güçlü olduğunu performansı ile de ortaya koyan bir cihaz olmayı başarmış durumda. Fiyat açısından ise yine beklenilen fiyatlarda satışa sunulan cihaz Türkiye’de 2499 TL’den satışa sunuldu.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.