background

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Sivilce genellikle ergenlik döneminde daha fazla meydana gelmektedir. Ergenlik döneminde genelde sivilce oluşan bölgeler arasında yüz, omuz, sırt ve göbek kısmında oluşan sivilceler biz genç kızların canını çok sıkar. Siyah noktalar, yağ bezeleri ve aknelerde bunun cabası. Bunların nedenleri de yağ bezlerinin  tıkanmış olmasıdır.

Sivilceleri sıkmamak, oynanamamak gerekmektedir. Aksi takdirde iz kalma olasılığı yüksektir ve daha fazla çoğalmasına neden olur. Sivilce sorunuyla başa çıkmaya çalışanların bir cildiyeye görünmelerinde fayda vardır.

Doğal çözümler içinde en etkli doğal yöntemlerden biri de kükürtlü sabunla cildi temizlemek. Hiç bir yan etkisi olmaksızın sivilcelerden kurtulmanıza sebep olmaktadır. Ama baharatlı yiyecekler ve çikolatadan uzak durmanız gerekmektedir. Bu yiyecekleri bırakmak çok zor olacak ama mükafatını fazlasıyla alacağınıza emin olabilirsiniz. Beslenmenizi düzene sokun. Yağlı, tuzlu, baharatlı yiyeceklerden uzak durun.

Yüzünüzü her sabah ve akşam yıkayın. Her yıkamadan sonra mutlaka havluyla güzelce kurutun. Cilt ıslak kalırsa toz tutar ve sivilce oluşmasına sebep olur. Piyasa da bulunan bir çok yağlı kremlerden de uzak durun gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olabilmektedir.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.