background

The Amazing Spider Man 2 İnceleme

Örümcek Adam serisinin son filmi ve oyunu olarak bildiğimiz The Amazing Spider Man 2 oyunu beklenen dinamiğin altında bir ivme çiziyor. Spider Man gerçekçiliğinden ödün vermeyen oyunlar arasında yer alıyor. Belki de oyunu oynayan birçok gencin rol model olması veya oyunun içinde ya da filmde kendini bulması olabilir. Lafı uzatmadan oyunun incelemesine geçecek olursak; ilk olarak bahsedeceğimiz kısım tabi ki de oyunun hikâyesi yani senaryosu.

Oyunun senaryosunun filmle birebir örtüşmesi oyunu kurtaran noktaların en önemlisi olarak görünüyor. Hikâyenin başlangıcı yine birinci filme dayanan Ben Amca’nın ölmesi ve Peter Parker’ın onu öldürenin peşinden gidip türlü kahramanlıklar yapmasıyla devam ediyor. Oyunun başlarında verilen sinematik hava oyun hayranlarını yine hayal kırıklığına uğratan ve açıkçası oyuna başlamadaki heyecanı alıp götüren türden.

the-amazing-spider-man-2-1

Oyunun yapımcısı olan Beenox’u  daha önceki seriler olan Spider-Man: Shattered Dimensions, Spider-Man: Edge of Time ve The Amazing Spider-Man gibi oyunlardan gayet iyi tanıyoruz. Bu serilerde oyun dinamiği, ağ atma ve diğer kısımlarına oranla çok daha iyi olan oyun bu seride geçer bir oy alamadı.

Ağ atma dinamiğinde sorunlar olsa da bu konuda önemli bir gelişme olduğunu söylememek yanlış olur. Artık spider man’in attığı ağlar bulutların arasında kaybolmak yerine tam da hedefini buluyor binalara yapışıyor.

the-amazing-spider-man-2-2

Oyundaki mizahi konuşmaları, atletik vücudu ve grafiklerle uyumu açısından spider man gerçekçi bir karakterin oyuna oturtulmuş hali dememiz yanlış olmaz. Grafikler açısından PC, PS4 ve Xbox One’da oyun üst düzeyde bir performans sunsa da binaların birbirinin kopyası olması klonlanmış grafiklerin habercisi. Bu yüzden oyunun gerçekçiliğini de kısıtlı bir şekilde ele almışlar.

Bazı optimizasyon sorunları olsa da sıkı spider man tutkunları bu oyunu oynamadan geçmeyecektir. Ps3, Xbox 360 gibi ortamlarda daha fazla verim alabileceğiniz ise hiç kuşkusuz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.