background

Path of Exile İnceleme

Path of Exile, son dönemde popülariteye giden oyunlardan bir tanesi oldu, bizlerde çok geçmeden sizler için incelemesini yapmak istedik. Path of Exile tarzından bahsedecek olursak genel olarak LoL tarzı bir oyun demek mümkün.

Grafikler

Bu tarz oyunlarda grafikler çok önemsenmez, çünkü oyun genel olarak strateji oyunudur. Yine de Path of Exile oyununda grafikler orta ayarda, yani ne fazlasını nede azını veriyor.

Grinding Gear Games tarafından geliştirilen bu oyun 2010 yılında beta olarak sunulmasına rağmen son günlerde popülerleşmeye başladı, GGG’in bu oyunu bazı benzeri oyunlara (LoL – Dota vb) kıyasla aralarında benzerlik görünsede Path of Exile daha çok ayrıntı içeriyor diyebiliriz.

PathOfExile_Act3_1

Senaryo

Oyun online, yani senaryo standart, fakat oyunda 6 ana karakter bulunuyor. Her karakterin kendine has hikayesi var, Path of Exile oyununu diğerlerinden ayıran en güzel özellikse oyuncuya sunulan sınırsız opsiyon ve beceriler olmuş. Oyunda beceri sekmesini açtığınızda kocaman bir karmaşanın içine giriyorsunuz. Bu kötü gibi gözükse de aslında değil, beceriler sürekli gelişme aşamasında olacağı için oyunda sıkılma gibi bir durum olmuyor.

Oynanabilirlik

Daha öncede bahsettiğimiz gibi bazı standart oyunlara benzese de Path of Exile oyununu oyun yapan konu sınırsız opsiyonları olmuş, kullanıcı için oldukça sağlam karakter geliştirme seçenekleri mevcut ve tabi ki oyun tamamen ücretsiz. Path of Exile (Lol, Dota) tarzı oyun sevenler için harika bir oyun diyebiliriz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın