background

Splinter Cell: Blacklist

Bu yazımızda sizlere Splinter Cell: Blacklist oyununun incelemesini yapacağız, bildiğiniz gibi Splinter Cell: Blacklist bulunduğumuz yıl içerisinde piyasaya giriş yaptı, Türkiye’de de oldukça iyi yorumlara sahip bu oyunu bizlerde incelemek istedik.

Görsellik/Grafik

Oyunun genel anlamda grafik bakımından hiçbir eksiği bulunmayan bir oyun diyebiliriz. Oyun severler tarafından, yani bizler tarafından eksi puana tabii tutulan tek konu Sam Fisher ’ın değişiklikleri olmuş, bir önceki oyunlara kıyasla biraz daha gençleştirilmiş, değiştirmeler yapılmış. Bunun haricinde ortam grafikleri oldukça etkili, efektler tam yerine oturmuş. Patlamalar, dumanlar, yağmur, rüzgâr ve bunun gibi önemli özellikler oyuna güzel bir hava katmış.

Splinter-Cell-Blacklist-3

Yapay Zekâ

Bir casusluk oyununda en önemli olan konu yapay zekâdır, Splinter Cell: Blacklist yapay zekâda beklenenden fazlasını içeriyor. Görev esnasında saklanırken köpeğin sizi koku yoluyla bulması, düşmanların en ufak bir seste ya da harekette bulunduğunuz yerde sizi aramaya başlamaları, yerdeki cesetleri gördüklerinde anında şüphelenmeleri ve arama başlatmaları gibi buna benzer birçok detay içermekte.

Splinter-Cell-Blacklist-1

Konusu

Kendilerine “Engineers” ismini veren yeni bir terör örgütü ortaya çıkıyor ve Amerika’ya karşı terör saldırıları planlayarak devletlerarası anlaşmazlık oluşturmaya çalışıyorlar. Bu şekilde de devletlerarasında savaş çıkmasını amaçlıyorlar. Sam Fisher ve ekibi bu ayaklanmaya engel olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Oynamayanlar için konu hakkında fazla bilgi vermeyelim, genel olarak bahsetmek gerekirsek senaryo bölümleri gerçekten iyi diyebiliriz, bunun yanında multiplayer konusunda da özen gösterilmiş.

Splinter-Cell-Blacklist-2

Oynanabilirlik

Ubisoft tarafından geliştirilen bir oyunun “oynanmaz bu oyun” dendiği çok nadir duyulur, bir casusluk oyunu olarak Splinter Cell: Blacklist beklenenin ne altını nede üstünü veriyor. Tamı tamına bekleneni veriyor diyebiliriz, oyunu oynarken sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz.

Multiplayer

Hem senaryo modu hem de multiplayer modu gerçekten kayda değer, senaryoya ek olarak yan görevlerde eklenmiş, görevleri arkadaşlarınızla birlikte gerçekleştirirken oldukça zevk alabiliyorsunuz.

Kısacası Splinter Cell: Blacklist oynamaya değer bir oyun.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın