background

GTA V

Merhaba, bu yazımızda sizler için hazırladığımız GTA V incelemesini anlatacağız, bildiğiniz gibi GTA uzun yıllardır oynanan bir oyun, birinci serisinden tutup 5’e kadar büyük bir oyuncu kitlesine sahip, şimdilerde bile GTA San Andreas oyununu oynayanlar görmem mümkün, GTA V ise çok farklı, bambaşka bir maceraya sürüklemekte ustalaşmış diyebiliriz.

GTA-5-Gameplay-Wallpapers

GRAFİK

GTA V eski serilerine göre grafikte oldukça gelişmiş diyebiliriz, tek sorun kalıp giydirmelerde, bazı yerler oldukça düz görülebiliyor fakat efekt konusunda oldukça iyi, güneşin batışı, doğuşu, arabalarda kullanılan efektler ve sahneler göz kamaştırmakta. Kalıplardaki sorunlar efektler kapatmış.

gta-5-gameplay

Ses

Ses konusunda GTA 4’den fazla farklı sesler kullanılmamış, tek değişiklik yeni eklenen özelliklere, arabalara, araçlara, silahlara ve benzeri yeniliklere gelmiş. Bunun dışında ses konusu biraz daha geliştirilmiş ve iyileştirilmiş.

gta-v-download-9016

Yapay Zekâ

Yapay zekâ görevlerde veya boş dolanırken bile oldukça etkili diyebiliriz, zaten GTA V gibi bir oyunda en önemli özellik yapay zekâ konusu, bu bakımdan GTA V’de bir eksi puan bulunmuyor, kaliteli bir yapay zekâ oranına sahip.

grand-theft-auto-v-gameplay_100432965_l

Oynanabilirlik

Ve geldik en önemli başlığa, GTA 5 oldukça gerçekçi bir oyun diyebiliriz. Genel olarak oyun 3 karakter altında toplanıyor, oyunda kazandığınız paraları internet üzerinden oyun için alışverişte kullanabiliyorsunuz. Örnek verecek olursak görevler, banka soygunlarından kazandığınız paralarla evler satın almanız mümkün, oyun genel olarak internete bağlı olarak çalıştığı için pek çok kaliteli özelliği bulunuyor, o kadar çok detay var ki anlatmakla bitmez, örneğin bir bankayı soyduğunuzda bankanın internet üzerinden hisse değeri düşüş gösteriyor. Buna benzer pek çok özelliği bulunuyor fakat dediğimiz gibi anlatmakla bitmez, oyun biraz pahalı gibi gözükse de satın alınıp oynanması gereken bir oyun diyebiliriz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın