background

Battlefield 4 İnceleme

Efsane diyebileceğimiz bilgisayar oyunlarından Battlefield 4 incelemesi adlı konumuzdasınız, yazımızda sizlere oyun içeriğinden, oyunun iyi ve kötü yanlarından bahsedip hep beraber yorumlayacağız.

Grafikler

Battlefield 4, grafik açısından oldukça iyi diyebileceğimiz özelliklere sahip, en gereksiz yerlerde bile yüksek grafik özellikleri dikkat çekmekte. Gerçekle ayırt edemeyeceğiniz karakterler sanki bir filmin içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Öyle ki sinematik bölümlerinde karakterlerin göz bebeklerindeki yansımaya kadar her şey açık, net ve gerçekçi diyebiliriz. En büyük yıkım sahnelerinde bile oldukça yüksek grafik özellikleri mevcut, bu kaliteye yeni grafik motorunun kullanılması etki etmiş, yararlı olmuşa benziyor.

SES

Eğer bilgisayarınızda veya konsolunuzda kullandığınız TV’nizde güzel bir ses kartı varsa, bunun yanında kaliteli bir ses sistemi kullanıyorsanız gözünüz kapalıyken sesleri dikkate alarak düşmanlarınızın hangi yönde olduğunu hissedip indirebilirsiniz. Bu konuda Battlefield 4 başarıya imza atmış diyebiliriz.

Yapay Zeka& Senaryo Modu

Oyunun en kötü tarafı bu iki başlık diyebiliriz. Senaryo modunda yapay zeka diğer Battlefield serisindeki kadar kötü diyebiliriz. Örneğin takım arkadaşlarınızla beraber senaryo modunda savaş esnasında düşmanlarınızla karşı karşıya kaldığınızda düşmanlar sadece size ateş etmekte, takım arkadaşlarınız senaryo modunda geride kalabiliyor. Bir kötü özelliğiyse yardıma ihtiyacınız olduğunda hiç biri kurtarmak için herhangi bir şey yapmıyor, kısacası iplemiyor diyebiliriz.

Multiplayer

Battlefield 4’ün en iyi ve sevilen oyun modu, grafik özellikleri multiplayer modunda da performansını yitirmiyor. 32-32 iki takım savaşı ile 64 kişilik dev bir savaşa katılmak ise gerçekten heyecan verici, Battlefield 4 multiplayer özelliği ile birkaç yıldızı hak ediyor diyebiliriz. Multiplayer modunda savaşıyorken tek bir kişi büyük olaylara sebep olabiliyor, mesela bütün haritayı sular içinde bırakmak, dev bir gökdeleni yıkmak mümkün. Yıkılış esnasında grafikler oldukça şık duruyor.

Oynanabilirlik

Battlefield 4 Oynanabilirlik konusuna gelecek olursak, senaryo modunda bazı durumlar can sıkıcı olabiliyor ancak Battlefield 4 multiplayer modu gerçekten heyecan verici bir ortam yaratıyor. Gerek arkadaşlarınızla gerekse tek başınıza oynayın, multiplayer heyecan vericiliğini kaybetmiyor. Battlefield 4’ü satın almak istiyorsanız, senaryo modunda bazı durumlar sinir bozucu olsa da yüksek grafik özellikleri, multiplayer ve diğer özellikleri verdiğiniz paraya değiyor diyebiliriz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın