background

Samsung Galaxy S5 İnceleme

Samsung’un en yeni amiral gemisi cep telefonu ve son günlerde en çok konuşulan cihazlardan birisi olan S5 inceleme konumuz olacak. Samsung artık yeni şeyler yapmanın zamanı geldiğini kullanıcılarına gösteriyor. Önceki sürümler genellikle birbirinin devamı niteliğinde olsa da S5 serisi S4’den çok farklı nitelikleri ile dikkat çekiyor. Cihazın en dikkat çekici yeni özelliklerinden söz edecek olursak; kamerası, fitness-izleme, parmak izi tarayıcısı ve büyük pil, hızlı işlemci, güçlü bataryası ile dikkat çekiyor.

Tasarım olarak S serisinin cihazları ile benzer özellik gösteren cihazın geliştirilmesinde en çok dikkat edilen noktalar içerik özellikleri ve donanım performanslarının güçlendirilmesi olmuş. 2.5GHz Snapdragon 801 dört çekirdekli işlemci ile gelen cihazda 2 GB Ram’i ile dikkat çeken gerçekçi bir performanstan söz edebiliriz. 2.800 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan cihaz her markada olduğu gibi yine kullanıcıların büyük sorunlarından bir tanesi olan şarj sorununu çözmeye yönelik adım atmış. 16/32 GB dâhili depolama alanı bulunan cihazın microSD kart desteği ile kapasitesi 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor.

galaxy-s5-ekran

Ekran konusunda Samsung kusursuzu aramaya devam ediyor. Ekranı şimdiye kadarki S serisinin en canlı ekranlarından bir tanesi olmuş. Güvenlik ve kullanım kolaylığını artırıcı yönde yapılan yeniliğe bakacak olursak o da cihaza eklenen parmak izi tarayıcısı oluyor. Apple’ın İphone’una karşı yenilikleriyle dikkat çekiyor. Yeni TouchWiz arayüze sahip olan cihaz Android son sürümü olan Kitkat 4.4 ile karşımıza çıktı. Su geçirmez gövde ile Sony ile yarışmak için ilk adımlarını atan Samsung 16 megapiksel kamerası ile net ve parlak görüntüleri ekranına yansıtmakta oldukça başarılı görünüyor. Boyut açısından yine Samsung Galaxy serisinin en büyük boyutlara sahip cihazlarından birisi olarak karşımıza çıkan S5 5.1 inç büyüklüğünde ekrana sahip.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.