background

Clash Of Clans İnceleme

clash_of_clans_1

Bu yazımızda sizlere Clash of Clans oyununun incelemesini gerçekleştireceğiz, son günlerde oldukça popüler olan bu oyun, gerçekten dakikaların nasıl geçtiğini unutturuyor diyebiliriz.

Clash of Clans incelemesine geçelim, ilk olarak oyunun türü strateji, ilk başta sadece Apple marka cihazların, yani IOS işletim sistemi için hazırlanan bir oyundu, daha sonra Android ve diğer işletim sistemlerinde de Clash of Clans oynanabilir hale getirildi. Mobil ve tablet bilgisayarlarda strateji oyunları vazgeçilmez bir tutku diyebiliriz. Clash of Clans ise bu tutkuyu canlandırmak için birebir, oyunda ilk olarak kendi köyünüzü oluşturuyorsunuz.

Antik çağı konu alan oyunda, kendi köyünüzü kurduktan sonra köyü savunmak ve yeni bölgelere saldırmak asıl görevleriniz haline geliyor, askerlerinizi yetiştiriyor köyünüzü geliştiriyorsunuz. Her bölüm daha da zorlu bir hal alıyor, aldığınız saldırılar, yaptığınız savaşlar oldukça zorlu hale gelebiliyor. Bu yüzden bir strateji belirlemek ilk hedefiniz olmalı yoksa baştan yenilebilirsiniz. Hem kendi köyünüzü geliştirebiliyor, hem de sürekli olarak saldırılar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi ise birçok dil desteği bulunması, bu dillerin içerisinde Türkçede bulunmakta, yani kendi dilinizde rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Oyunun sesleri oyun konusuna göre oldukça iyi oturtulmuş, grafikler cazip ki böyle bir oyunda grafikler değil oyun konusu dikkat edilmesi gereken şeydir, oyun yapımcıları hem grafik, hem de konuyu gayet güzel oturtmuş diyebiliriz.

clash_of_clans_2

Oyunun güzellikleri saymakla bitmiyor, boş zamanlarınızı telefonunuzla geçirmek gibisi yoktur, Clash of Clans oyunu telefonunuzu elinizden bırakmanıza izin vermeyecek kadar sağlam diyebiliriz. Oyunun bir güzel yanı daha tamamen ücretsiz olması. Android ve İOS platformlarında rahatlıkla oynayabileceğiniz bu oyun 50 MB gibi küçük boyutlara sahip. Online olarak oynayacağınız bu oyunda,  tüm dünyadan insanlarla karşılaşabilirsiniz, kendi klanınızı oluşturabileceğiniz gibi başkalarının klanlarına katılıp savaşlara girmeniz mümkün.

Bir incelemenin sonuna daha geldik, “Clash of Clans oyununu öneriyor musunuz? “ diye soruyorsanız strateji oyunu severler için vazgeçilmez bir oyun diyebiliriz.

[button type=”link” link=”https://itunes.apple.com/us/app/clash-of-clans/id529479190″ size=”btn-medium” variation=”btn-success” target=”blank”]IOS için Clash Of Clans İndirin[/button]

[button type=”link” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.clashofclans” size=”btn-medium” variation=”btn-success” target=”blank”]Android için Clash Of Clans İndirin[/button]

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın