background

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Bayanların en büyük baş belası da istenmeyen tüyler! Bunun için bir çok tedavi yöntemlerine başvurulmuştur. Ağdalar, epilasyon aletleri, tüy dökücü kremler, tüy sarartıcılar, ilaçlar, bitkisel ürünler… Ama hiç birinde kalıcı bir sonuç alınamamıştır. Tabi bu yöntemlerin dışında kalıcı bir yöntem olarak gelen lazer epilasyon yer almaktadır.

Lazer epilasyon kıl köklerine gönderdediği lazer ışını sayesinde, cilt üzerinden zararsızca geçerek kıl köklerindeki pigmentlere nüfus eder. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşerek kıl kökünü tahrip eder.

Lazer ışını sadece aktif kıl köklerini tahrip ettiği için etkili bir sonucu ancak birkaç seans uygulama sonrasında elde edebilirsiniz. Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesidir. Ama insanların aklında hep aynı soru ”zararlı mıdır?”Hayır kesinlikle zararlı değildir. Cilde bir zarar vermeden geçerek sadece kıl kökünü tahrip etmektedir. Lazerin ürettiği enerji bir dalgaboyu ışıktır.

Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Hatta lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır. Lazer epilasyon sayesinde sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylere veda edebilirsiniz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.