background

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj artık hayatımızda olmazsa olmazlarımızın arasına girmiş bulunmakta. Şimdi biraz makyajın püf noktalarından bahsedelim.

Makyaj yapmanın incelikleri vardır.
Doğru yapılmış makyaj nasıl birtakım kusurları gölge oyunları ile örtebiliyorsa, kötü yapılmış makyaj da kişiyi bir o kadar çirkinleştirebiliyor.

Günlük hayatta kullandığımız başlıca malzemeler; fondöten, allık, rimel , göz kalemi, far ,pudra ve vazgeçilmezimiz ruj… Peki bunları ne derecede düzgün kullanabiliyoruz?

Özellikle beyaz tenli bayanlar fondoten kullanımında maske görüntüsü vermemek için boynuna da sürmelidir. Açık teni bayanlar beyaz renkli fondoten tercih etmelidirler. Esmer bir bayan iseniz kahverengi ve mercan renklerinin tonları size ayrı bir çekicilik katacaktır. Işıltılı powderlar esmerliğinize daha da güzellik katacağına emin olabilirsiniz. Gözlere zümrüt rengini de deneyebilirsiniz. Cildinizde leke, akne, sivilce vs. gibi cilt problemleri varsa eğer şeftali ve pembe tonlarını tercih etmelisiniz. Ayrıca yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüzü daha ince göstermek için allığınızı elmacık kemiğinin altından şakaklara doğru sürmelisiniz.

Yüzününüz köşeli ise elmacık kemiğinin üzerine ve çene çizgisine sürülen allık yüzde daha yumuşak bir görünüm sağlar. Bu önerilerle farklı fikirler edinebilirsiniz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.