background

Erken Doğum Nedir?

Erken doğum son adet tarihinden sonra 37. haftaya kadar olan zamanı etkiler. Tek çocuk bekleyenlerde yüzde 10 oranında görülürken, ikiz hamileliklerde bu oran artar. 17 yaşın altı ve 35 yaş üstü anne adayları da erken doğum riski ile karşı karşıya.

Prematüre bebekler tam hazır olmadan dünyaya geldiklerinden dolayı olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle kadın doğum uzmanları, erken doğum taşıyan anne adaylarının bebeklerinin bir kaç hafta, bir kaç gün daha geç doğmalarını sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Geçmiş tarihte tıp alanında iyi olmadığımız kesin. Ama tıp günümüzde mükemmel şekilde ilerlemektedir. Bu durumda prematüre bebeklerin yaşama şanslarının arttığını gösteriyor.

Bebekler neden erken doğar konusuna baktığımızda tek bir sebep yoktur. Bazı nedenleri şunlardır; rahim içi ve dışı enfeksiyonlar, genetik faktörler ve çoğul gebelikler.

Erken doğum yapma olanağı fazla olan bazı hamilelerin bu durumla karşılaşma riski çok daha yüksek olur. Peki bu durumla kimler karşılaşabilir ?

Daha önce düşük ve erken doğum yapanlar,

Kilosu normalin altında olanlar,

Sigara ve lkol kullananlar,

Yaşı 17’in altında, 35’in üzerindekiler erken doğum yaşamamaları için önlem almalıdırlar.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.