background

Çilek Maskesi Nasıl Yapılır?

Çileğin bir çok faydası vardır. Örneğin günümüzde pek çok çilekli cilt bakım ürünü bulunmaktadır.Çileğin faydalarından bahsedecek olursak ciltteki lekeleri arındırmakla beraber aynı zamanda sivilceleri  yok eder. Özellikle bu maskeyi yaz aylarında kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çilek maskesini, yağlı ciltler ve karma ciltler uygulayabilirler. Eğer maskeyi yaptıktan sonra cildinizde kızarma, yanma gibi etkiler görürseniz hemen soğuk su ile cildinizi arındırın.

Büyük bir kasenin içerisine 2 adet olgunlaşmış çileği koyun ve kaşığın arka tarafıyla ezmeye çalışın.Ardından kasenin içerisine çok az miktarda süt ve zeytinyağı ilave ediyoruz. Daha sonra 1 kaşık bal ekleyerek güzelce karıştırıyoruz. Yağ dengesini ve kuruluğu gidermesi amacıyla maskenin içerisine isteğe göre yulaf unu katılabilir.

Maskenin karışımı bittikten sonra elimiz yardımıyla maskeyi cildimize uyguluyoruz. Maske cildimizde kuruduktan sonra soğuk su ile yüzümüzü duruluyoruz.

Ayrıca sağlıklı bir yaşama evet diyorsanız çilek çayıda yapabilirsiniz. Çilek çayı, damar tıkııklığını önlemekle birlikte tansiyonu düşürür. Daha bir çok yararı olan çilek çayını sizde yapmak istiyorsanız çileğin yapraklarını ve kökünü 1 gece suda bekletin. Beklettikten sonra çaydanlığın içerisine koyacağınız 1 litre su ile suda beklettiğiniz kök ve yaprakları kaynatarak tüketebilirsiniz.

Sizde eğer çilek maskesi ve çilek çayını denediyseniz, diğer misafirlerimize yardımcı olmak amacıyla yorumlarınızı bizle paylaşabilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.