background

Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır?

Her bayan makyaj yapmayı çok sever. Ama bazı bayanlar vardır ki bu makyaj olayını fazlaca abartırlar. Tabiri caizse boya küpünden farkları yoktur. Bu duruma düşmemek için sizde göz renginize göre makyaj yapmayı deneyin. Nasıl mı? Detayları makalemizde…

Mavi gözlüler  İçin:

Sizin gözlerinize en çok yakışan ve dikkat çeken tonlar gümüş, altın ve menekşe rengidir. Bu farları gözlerinize uyguladığınızda gözleriniz daha seksi ve çekici görünecektir. Eğer daha canlı bir şeyler istiyorsanız o zaman nanenin yeşili, fuşya gibi tonları da deneyebilirsiniz. Ruj seçimini ise doğallıktan yana kullanın ve tercihiniz toz pembe olsun. Böylece harika bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Yeşil Gözlüler İçin:

İlk öncelikle gözlerinizin çok çekici görünmesi için bir yeşil göz kalemi alın ve gözlerinizin dibine iyice uygulayın. Burada çok önemli bir noktadan bahsetmek istiyorum. Göz kalemini alt göz dibine sürdükten sonra gözlerini bir kez açıp kapatın. Bunu yapmamızda ki amaç üst kirpiklere de çok az olsa da yeşilin tonunu sıçratmaktır. Ardından parmağınızla yeşili iyice yayın ve yoğunluktan kurtulun. Böylece buğulu muhteşem gözlere sahip olacaksınız.

Kahverengi Göz Makyajı

Benimde gözlerim kahverengi olduğundan genellikle yaptığım makyajdan dolayı gözlerimin anlamlı baktığını söyleyenler oluyor. Kahverengi gözlere sahip olanlar tercihlerini doğal makyajdan yana kullanmalıdır. Ben  gözlerime bej rengi,  mor, haki rengi gibi renk tonlarını çok kullanıyorum. Göz kaleminiz ise kesinlikle siyah olmalıdır. Siyah dışında başka bir renge başvurmayınız.

Ela Göz Makyajı

Ela gözlülere en uygun makyaj tipi tabii ki de altın tonlarıdır. Hiç şüphesiz gözlerinize anlam katar. Ayrıca ela gözlülere çok yakıştırdığım bir makyaj tipini de söylemeden geçemeyeceğim. Duman makyajı size çok yakışacaktır.Mutlaka denemelisiniz.

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.