background

Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Nasıl bir makyaj çantası seçmeliyiz?

Makyaj çantası seçerken su geçirmez özelliği olup olmadığına çok dikkat etmemiz gereklidir. Çünkü nadirde olsa makyaj malzemelerimizin kapağı açılıp dökülebiliyor. Makyaj çantamız berbat olmakla beraber normal çantamızda batmaktadır. Bu yüzden makyaj çantası alırken mutlaka su geçirmez özelliği olmalıdır.

Bayanların yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de makyaj çantalarını büyük seçmeleridir. Makyaj çantaları ne çok büyük olmalıdır ne de çok küçük. Bunun nedeni ise istediğimiz malzemeye çok hızlı bir şekilde erişe bilmemizdir.

Makyaj çantamızda neler olmalı?

Çantanızda mutlaka bir concealer olmalıdır. Concealer, T bölgenizi aydınlatarak gün içerisinde yüzünüzü daha iyi gösterir.Eğer cildinizde bir sivilce ve ya akne varsa çantanıza fontöden bulundurabilirsiniz. Ayrıca çantanızın içerisinde pudra, kaş kalemi, göz kalemi, rimel, allık ve ruj kesinlikle olmalıdır. İsterseniz bu sene pek moda olmasa da dudak parlatıcısı da çantanıza iliştirebilirsiniz.

Sizde çantanıza bu malzemeleri koyduktan sonra günlük makyajınızı kolaylıkla her yerde yapabilirsiniz. Bizde 2014 makyaj çantası modellerini sizler için derledik. İşte 2014 makyaj çantası modellerimiz...

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
1
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.