background

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet makyajı, genç kızların en çok önem verdiği makyaj türüdür. Eğer sizinde yakın zamanlarda bir mezuniyet töreniniz olacaksa aşağıdaki tavsiyeleri uygulamanızı öneriyoruz.

Mezuniyet makyajı yaparken ilk öncelikle giyeceğimiz kıyafeti belirlememiz gerekir. Kıyafeti seçmekle tabi ki iş bitmiyor. Mezuniyet makyajı yaparken kıyafetin modelinin önemi de çok büyüktür. Bu yüzden bende sizin için bir örnek makyaj göstermeye karar verdim.

Göz farının rengini sedef tonlarında seçebilirsiniz. Gözünüze sedef tonunu uygularken farı ıslatarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz.Ardından beyaz tonlarda far seçerek kaş altını aydınlatın. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta kaş altı aydınlatması yaparken parlak renkler seçmemektir. Çünkü parlak renklerin seçilmesi halinde karşıdaki kişiye doğal izlenimi vermeyecektir. Daha sonra kirpik diplerinize çok ince şekilde eyeliner çekin.  Eğer eyeliner kalın olsaydı yaptığımız makyaj sizi yaşınızın çok üstünde gösterecektir. Bu yüzden ince eyeliner tercih ediyoruz. Ardından eyeliner sürme işlemi bittiğinde süt kahverengisi denilen bir far seçerek gözünüze gölge yapabilirsiniz. Aynı far tonundan göz altınıza sürerek göz altlarınıza daha anlamlı bakışlar katabilirsiniz. Eğer sizinde kirpikleriniz seyrekse takma kirpik kullanarak daha hoş bir görünüm verebilirsiniz. Taktığınız kirpikler kuruduktan sonra bir rimel yardımıyla kirpiklerinizin dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Biz böylece çok sade bir mezuniyet makyajı yaptık. Sizde aşağıdaki görsellerimize bakarak kendi mezuniyet makyajınızı seçip kendiniz ve ya kuaförünüze uygulata bilirsiniz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.