background

NBA2K14 Android Oyun İnceleme

2K games’in son oyunlarından birisi olan NBA2K14 oyununun android versiyonu Google play üzerinden satışa sunuluyor. Oyunun ücretli olarak sunulması hitap ettiği kitleyi azaltıyor gibi görünse de aslında çok da bir farklılık arz etmiyor. Oyunu indirenler oyuna ödedikleri ufak miktardaki ücretin hakkını verdiğini düşünüyorlar. Oyunun içerik ve grafiklerinin incelemesine bakacak olursak;

Oyunda en dikkat çekici modlardan birisi olarak karşımıza Lebron James ile bir gün geçirip kafanıza eseni oyunun desteklediği grafikler ve hareketler eşliğinde yapabileceğiniz bir mod tasarlanmış. Böylece oyun serbest oyun modu sevenler için zevkli hale getirilmiş. Oyun içinde en önemli noktalardan birisi ise sezgisel kontroller olması. Klasik kontrollerin dışında android cihazlar ve tabletler için tasarlanmış olan tek parmak kontrolü bulunuyor. Bu da oyunun oynanış zorluğunu alıp götüren modlardan birisi olmuş.

Oyunun desteklediği grafikler ve oyun içi hızı açısından boyutuna bakacak olursak normal bir boyutta karşımıza çıkıyor. 1,1 GB olarak Google play üzerinden satışa sunulan oyunun aynı zamanda ios için tasarlanmış sürümü de bulunuyor. Tabletler üzerinde oynandığında daha fazla verim elde edildiği hiç kuşkusuz. Mobil cihazlarda ise oyun içerisinde kesintinin çok olduğu söylenemez. Oyun içerisindeki mücadeleci bir tavır sergilendiğini söylemek yanlış olur. Oyunun eksik yönlerinden birisi de bu galiba.

Çünkü çok hızlı bir şekilde hücum edip sayı yapıp geri dönebiliyorsunuz. Nba’in gerçekteki hızından dolayı oyuna bu şekilde yansıdığı düşünülebilir ama ikili mücadeleler açısından kolaya kaçıldığı söylenebilir. Genellikle top çalarak ribaunt almak yerine pota altında rakibin kaçırdığı atışlar ile ribaunt alıyorsunuz. Oyunun grafik ve oynanış zevki açısından ise bu fiyata değer bir oyun olup olmadığı ise tartışılır fakat kullanıcıların pişmanlığı söz konusu değil.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.