background

Call Of Duty: Ghosts

Merhaba, bu yazımızda sizlere Call of Duty Ghosts oyununun incelemesini yapacağız, bildiğiniz gibi Call of Duty hemen hemen 10 yıldır devam eden bir macera, büyük bir oyuncu kitlesi bulunmakta, Call of Duty Ghosts ise sene içerisinde rekor satış gerçekleştirilmiş bir oyun olmayı başardı. 10. Serisinde diğer serilerine kıyasla aşırı farklılıklar gözükmemekte. Fazla uzatmadan incelemeye geçelim.

Grafik

Call of Duty yıllardır aynı grafik motoruyla oyun yapımına devam etmekte, yıllar geçtikçe grafik motorunda güncellemeler yapıldı fakat kökten bir değişim gözlenmedi. Bu nedenle Call of Duty Ghosts grafik olarak – puanlamayı hak ediyor diyebiliriz. BF4’e göre kıyaslayacak olursak grafik konusunda çok geride kalan bir oyun oluyor.

Ses

Call of Duty Ghosts ses konusunda da bir önceki serisinden farklılık göstermemekte, farklı silahlar ve farklı silah sesleri eklenmiş fakat aşırı bir değişim görünmemekte. Güzel bir ses sistemine sahipseniz ses konusunda biraz daha performans alabilirsiniz.

Yapay Zeka

Call of Duty Ghosts BF4 ile kıyasladığımızda tek iyi tarafı yapay zeka diyebiliriz. BF4 incelemesinde de anlattığımız gibi senaryo modunda takım arkadaşlarınızdan herhangi bir destek göremiyorsunuz. Call of Duty Ghosts’da ise durum bu şekilde değil, bomba püskürtme veya sizleri koruma gibi özellikler gözüküyor, Call of Duty Ghosts bu konuda + puanda diyebiliriz.

Multiplayer

Call of Duty Ghosts’un en çok satılma nedenlerinden birisi multiplayer özelliği diyebiliriz, normal bir online fps oyunundan farkı yok diyebiliriz. Bu nedenle kullanıcılar hızlı sahneler ve çarpışmalar için Call of Duty Ghosts multiplayer özelliğini seçiyor. Call of Duty Ghosts’da BF4’de olduğu gibi ağır sahneler bulunmamakta, oyun oldukça hızlı ve süratli diyebiliriz.

Oynanabilirlik

Tabi ki Call of Duty Ghosts için “oynanmaz bu oyun” demek mümkün değil, Call of Duty serisi 10 yıla aşkın bir süredir devam etmekte, gerçekten büyük bir oyuncu kitlesi bulunuyor. Bu nedenle hem senaryo hem de Multiplayer modu orta seviye kategorisinde olsa da tat vermiyor diyemeyiz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
  • Doğukan

    Keşke biraz daha fazla call of duty serisi yapsaydınız ben çünkü cod hastasıyım o aksiyonu yaşamak istiyorum defalarca veya single player daha uzun sürebilirdi 🙂