background

BioShock Infinite İnceleme

Uzun zamandır beklenen BioShock oyunlarının 3. Serisi olan Infinite, kullanıcılar arasında oldukça beğenilen oyunlardan birisi oldu, oyunu oynadık, bitirdik ve kısa özet şeklinde incelememizi sizler için hazırlıyoruz.

BioShock-Infinite-gameplay-1

Grafik

Daha önceki BioShock serisiyle aynı grafik motoru kullanılan bu oyunda tek fark haritalar olmuş diyebiliriz, ufak tefek güzel ayrıntılar oyunu renklendirmiş. Oyunda gökyüzüne kurulmuş bir Amerika’da kendinizi buluyorsunuz.

Ses

Bu tür bir oyunda ses kalitesi bekleyemeyiz ki zaten serinin hepsinde ses kalitesi normalin biraz daha üstünde, güzel bir ses sitemi oyunun ses kalitesini destekliyor. BioShock Infinite, diğer serilere kıyasla tek ses farklılıkları yeni özellik, silah ve diğer yeniliklere yeni sesler eklenmiş.

BioShock-Infinite-gameplay-2

Senaryo

BioShock Infinite oyununun en çok beğenilen kısmı ise senaryo, diğer oyunlara kıyasla senaryo oldukça iyi diyebiliriz. Ek olarak BioShock oyunlarının devamı değil, tamamen ayrı bir senaryo oluşturulmuş. Yani BioShock oyunlarını oynamayıp direk BioShock Infinite oyunundan başlayabilirsiniz, tabi ki diğer oyunları da oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyunun %20’si Elizabeth’i kurtarmakla geçiyor, daha sonrası iki kişilik bir savaştan, görevlerden ibaret diyebiliriz.

BioShock-Infinite-gameplay-3

Oynanabilirlik

Bu tarz oyunlar arasında BioShock harika diyebiliriz, bu yılın BioShock oyunu olan Infinite, bitirmeyi istemeyeceğiniz oyunlar arasına girebilir, zira bitirince büyük bir boşluk oluşacak. BioShock Infinite satın almaya değer oyunlar arasında, BioShock serisini daha önce oynamadıysanız eskilerini de tavsiye ederiz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın