background

Assassin’s Creed IV Black Flag İnceleme

Assassin’s Creed IV: Black Flag oyununun her yıl alışıldığı gibi 2013 yılında da yenilenip piyasaya sürülmesi bekleyenleri, sevenlerini sevindirdi. Assassin’s Creed IV: Black Flag oyununda değişiklikler yapım aşamasındayken açıklandığı için beklentinin dışında fazla bir şey göremiyoruz, çünkü zaten daha önce açıklanmıştı.

Grafikler

Assassin’s Creed IV: Black Flag’da bir önceki seriye kıyasla aşırı grafik değişimleri gözükmemekte, oyun grafiklerindeki tek fark yeni haritaların eklenmesi diyebiliriz. Bu konuda Assassin’s Creed IV: Black Flag – puan alıyor fakat 1 yıl gibi kısa bir sürede çıktığını var sayarsak bu sürede değişikliğin mümkün olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Senaryo/ Multiplayer Modları

Assassin’s Creed IV: Black Flag’da en çok merak edilen konu senaryoydu, diğer serilere kıyasla Assassin’s Creed IV: Black Flag’da senaryonun büyük bir kesimi denizlerde geçmekte, bir nevi korsanlık çağında korsanlık yapacağı diyebiliriz. Multiplayer modunda ise değişiklikler haritalar olmuş.

Assassin’s-Creed-IV-Black-Flag

Yapay Zeka

Assassin’s Creed IV: Black Flag’da yapay zekâ oranında değişiklik olmamış, geçen seneki oyuna kıyasla birkaç düşman arasına girdiğinizde düşmanları tümü toplu halde saldırmaları gerekirken sıra sıra vurmaya çalışmaktalar. Bu durum sinir bozucu diyebiliriz, zira oyunu biraz kolaylaştırıyor.

Oynayış

Assassin’s Creed IV: Black Flag oynarken oldukça tat veren oyunlardan bir tanesi, eski serilerinden bir kaçında aldığınız tadı Assassin’s Creed IV: Black Flag’da alamayabilirsiniz çünkü oyunun büyük bir kesimi korsancılık oynamakla geçiyor, ancak bunun dışında diğer sahneler, efektler oldukça iyi diyebiliriz.

Oynanabilirlik

Assassin’s Creed IV: Black Flag oynanır mı? Diye soruyorsanız bu soruya olumsuz bir yanıt vermek mümkün değil, bazı kötü özellikleri dikkat çekse de piyasadaki dandik oyunlara kıyasla Assassin’s Creed IV: Black Flag harika demek mümkün. Vaktiniz varsa satın alıp oynayabilirsiniz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın