background

Fifa 2014 Android Oyun İncelemesi

EA Games’in kullanıcılarına yaptığı bir sürpriz de bu yıl bildiğiniz üzere Fifa 2014’ün Google play üzerinden ücretsiz olarak kullanıcılara açılmasıydı. Fifa 2014 büyük çapta bir video olarak rakip futbol oyunlarına oranla bu yıl çok daha fazla rağbet görmüştü. Bunun üzerine fifa 2014’ün mobil sürümü de tasarlandı. Oyun Google Play üzerinden kullanıma açılan bu oyun şimdilerde iki buçuk milyon indirmeye ulaştı. Böylece şimdiye kadarki android cihazlar için tasarlanan futbol oyunlarının pabucu da dama atıldı. Fifa 2014 pc ve diğer sistemlerde oynanış ve grafik özellikleri açısından oldukça iyi bir puan almış bir oyundur.

Mobil cihazlar için bu durumun aynı olup olmayacağını görmek için test ettik bakalım Fifa 2014’ün android sürümü nasıl? Oyunu açtığınızda ilk defa android tabanlı cihazlarda oynandığı için sizleri karşılayan bir kılavuz var. Bu kılavuzda oyunun tek dokunuş mu yoksa normal tuşlar ile mi yönetileceği size soruluyor. İpad ve tablet pcler için tek dokunuş modu daha sağlıklı olacaktır. Ardından oyun içi grafiklere bakacak olursak fifanın mobil sürümde de iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Oyun içerisindeki tribün dizaynı, taraftarların oluşturduğu ambiyans ve futbolcuların yüzleri, topa vuruş sahneleri gibi birçok özellik yakından incelendiğinde iyi sonuçlar alınıyor.

Android’in bir güzel yanı da oyunun güncellenebilir özelliğinin oldukça iyi şekilde tasarlanmış olmasıdır. Oyunun ayarlar menüsünden takımlar bölümüne girip takımların yaptıkları transferlere göre güncelleyebilirsiniz. Oyundaki göze çarpan eksiklik ise spikerin bulunmaması. Oyunda spiker yüklemek isterseniz ayarlar menüsünden farklı dillerde spikerler seçebilirsiniz maalesef Türkçe spikeri bulunmuyor. 33 Farklı lig bulunan oyunda 600 lisanslı takım ve 16.000 oyuncu bulunuyor. Oyunda origin ve cloud özelliği olduğu için başka cihazdan devam edebilirsiniz. Oyunun tüm bu özelliklere rağmen 1.3 Gb olması da gerçekten oldukça avantajlı bir durum olarak görünüyor.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
1
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.

  • cgrclk

    Harika bir oyun, futbol oyunu severlere tavsiye ediyorum 🙂