background

Panzehir Filmi Büyülüyor

2014’ün beklenen filmlerinden birisi olan Panzehir filmi gerek konusu, gerek Hollywood tarzı sahneleri ve gerçekçi efektleri ile vizyona girdiği günden bu yana büyük ilgi topluyor. Dağ filmi yapımcıları tarafından çekilen filmin başrolünde Emin Boztepe oynamaktadır. Ünlü dövüş sporları ustası olan Boztepe’nin bu özellikleri filmin konusunu da belirleyici etkenlerden birisi yapmış. Kadir Korkut karakterini canlandıran ünlü oyuncu Türkiye’nin en iyi tetikçisi rolünde yer alıyor. Kara Cemal karakterini canlandıran isim ise yılların tecrübelerinden birisi olarak bildiğimiz Cüneyt Arkın. Kendisi bu filmde acımasız 30 yıldır yer altı dünyasını canından bezdirmiş acımasız bir mafya babası rolünde yer alıyor.

Elsa Lund karakteri ise Kadir Korkut yani İblis lakaplı tetikçinin hayatı boyunca bir defa âşık olduğu kadındır. Elsa kör bir piyanisttir. Kadir’in ise Elsa’dan hoşlanma sebebi onun bu kötülükleri görmemesi ve kendisinden korkmamasıdır. Elsa ile Kadir birbirini zamanla çok severler ve Kadir artık tetikçilik yapmak istemediğini söyler. Kara Cemal için 66 adam öldüren Kadir onu babası gibi sevdiği için kurduğu tuzaklardan habersizdir. Kadir’in işi bırakmasına izin vereceğini söyleyen ve oğlu Ferit ile birlikte bir yemek planı hazırlayıp burada ünlü mafya babalarını toplayıp onlarla savaşı bitireceğini açıklayan Kara Cemal o gece Kadir’i ve onların arasına sızan Cem adında bir polisi zehirler.

Ferit, babası Kara Cemal’den de kötü bir kişilik olarak çıkıyor karşımıza. Planı kusursuz yapmak için her şeyi düşünen Ferit Kadir’den gidip tüm mafya babalarını öldürmesini ister. Nazik Hayri ve Haymanalı Civan’ın çok fazla adamı vardır ve Kadir’in bu adamları öldürüp Elsa’yı almak için sadece 6 saati vardır. Cem de onunla birlikte mücadele etmiş ve sonunda İtalyan tetikçiyi de öldüren İblis Elsa’yı kurtarıp kendisi de hapise gidecektir. Alper Çağlar yapımı bir film olan Panzehir gerek görselliği gerekse senaryosu ile gerçekten büyüleyici bir film olmuş. Bazı kısımlarında gerçekçilik azalsa da oldukça sağlam bir kurguya sahip olan film izlenme rekorları kıracak gibi görünüyor.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.