background

Tüm Özellikleri İle Samsung Galaxy S5

Samsung’un geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve piyasaya sürülen son amiral gemisi cihazlarından olan Galaxy S5 modelini test ettik ve sizler için öne çıkan özelliklerini ve sorunlarını gözden geçirdik. Cihaz seri olduğu için S4’ün birçok özelliği tabiki cihazın üzerinde bulunuyor fakat Samsung’un bu cihaz için oldukça çaba gösterdiğini söylememiz doğru olacaktır. Daha hızlandırılış kamerası, iyileştirilmiş fitness-izleme özelliği ve parmak izi tarayıcısı gibi özellikleri ile oldukça ilgi çekici bir cihaz haline gelen S5 eğer eski sorunlarını çıkarmaz ise çok tutulan bir cihaz olma özelliği gösterecektir.

Sekiz çekirdekli Exynos 5422 işlemci (veya 2.5GHz Snapdragon 801 dört çekirdekli işlemci) ile gelen cihazın performansından yine hiç ödün vermeyeceği çok açık ve net görülüyor. Piyasaya çıkan amiral gemisi cihazlara oranla cihazın rami oldukça geniş bir bellek üzerine yayılmış. 2 GB ram ile gelen cihazın bataryası ise 2800 mAh gücünde. Pil olarak bekleneni verememe konusunda öncü isimlerden birisi olan Samsung yine yapacağını yapmış. Daha önce bahsettiğimiz cihazlardan olan LG G3 4 çekirdekli işlemcisi ile 3000 mAh pil gücüne sahipken S5’in bir sıfır yenik olmasına sebep oldu.

galaxy-s5-ekran

16 ve 32 GB depolama alanına sahip olan cihazın hafızası ise SD kart desteği ile 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor. Samsung ekran konusunda parlaklığı ve canlılığı ile beklenenden ödün vermemiş. Su geçirmez gövdesi, yeni touchwiz arayüzü oldukça güzel tasarlanmış kamera özellikleri ve performansı konusunda cihazın çok iyi bir cihaz olduğundan şüphe yok. Pil ömrünün iyi olması ve pilin ısınması konusu ise çok farklı olduğu için piline eksi puan vermek zorunda kalıyoruz. Çünkü kullanıcı güvenliği açısından Samsung sorunlu cihazlar üretiyor.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.