background

Sony Xperia Z2 Türkiye’ye Geliyor: Fiyatı Açıklandı

Sony’nin son amiral gemisi cihazı Z2 çok yakında Türkiye’ye geleceği açıklandı.  Daha önceki özellikleri açıklanan cihazı tekrar tanıyacak olursak; 4K video çekimi yapabilen cihazın 1/2,3 inç 20,7 MP Exmor RS™ sensörü ve ödül almış G lensi ile cihaz oldukça net ve parlak görüntüler ortaya çıkarabiliyor. Aynı zamanda kompakt bir dijital kamera ile aynı çekim kalitesine sahip olan cihazın kamerası şimdiye kadar tasarlanmış akıllı cihaz kameralarını sollayacak gibi görünüyor.

Xperia-Z2Akıllı telefonlarda ilk defa kullanılan bir diğer yenilik ise yine Sony Xperia Z2 ile karşımıza çıkıyor. Cihazda bulunan akıllı dijital gürültü önleme teknolojisi sayesinde dış sesler ve gürültüler %98 oranında engellenmiş. Böylelikle video çekimlerinde rüzgâr ve çevreden gelen müzik seslerinin etkisini hiç hissettirmiyor.

 

Z2’de kullanılan ekran ise Sony’nin TV teknolojilerinde kullanılan ekranların küçültülmüşü diyebiliriz. Live Colour LED ekran tipine sahip olan Xperia Z2 X-Reality resim motoru ve 5.2″ Full HD TRILUMINOS™ ekran ile bize gülümsüyor. 1920×1080 piksellik çözünürlüğü ile kendinizi sinemada gibi hissediyorsunuz. 420 dpi piksel yoğunluğuna sahip olan cihaz kusursuz ekranı ile karşımıza çıkıyor.

Sony Xperia 8.2 mm genişliğe ve 163 gram ağırlığı ile boyutlarına göre oldukça kibar bir cihaz görüntüsü çiziyor. Telefon boyutu ile ekran tümleşik yani bir görüntüye baktığınızda telefonu yukardan görmek çok mümkün değil bu özellik akıllı cihazlarda daha önce HTC ONE serisinde karşılaştığımız özelliklerden birisi olarak göze çarpıyor.

SAMSUNG CSC

Tabi ki beklenen en iyi haber ilk su geçirmez telefonun bu özelliğinin artırılmış olmasıydı. Xperia Z2 kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayarak IP55/IP58 derecelendirmesi ile 30 dakikaya kadar tatlı su içerisinde çekim imkânı sunmakla birlikte 1,5 metreye kadar suya dalış yapabilmenize ve fotoğraf çekebilmenize olanak sağlıyor. 14 Mayıs 2014 itibariyle Türkiye’de stoklara girecek olan cihazın fiyatı ise Sony Türkiye tarafından 2399 TL olarak belirlendi.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.