background

Iphone 6 Detaylı Ön İnceleme ve Özellikleri

İphone 5S’den sonra apple’ın yolda olan amiral gemisi cihazı İphone 6 şimdiden teknoloji meraklılarının hayallerini süslemeye devam ediyor. Bakalım İphone 6 beklentileri karşılayabilecek bir cihaz mı? Bunun cevabını verebilmek için bir incelemede bulunduk ve cihazın şimdiye kadar ortaya çıkmış tüm özelliklerini sizler için yorumladık. İphone 6′ nın ekranından söz edecek olursak ilk olarak söyleyebileceğimiz sızıntı haber İphone 6’da iki farklı ekran modeli olabileceği. Yani iki farklı model ile gelebileceği birinci model 4.7 inçlik boyuta sahipken diğeri 5.7 inçlik bir boyutta olabilir. Eylül ayında küçük ekranlı İphone daha sonra da büyük ekranlı İphone piyasaya sürülecek.

Apple’ın her zamanki gibi kamera anlayışını değiştirmediğini ve yine yüksek çözünürlüklü bir kamera ile gelmeyeceğini ifade edelim. 10 megapiksellik bir kameraya sahip olması beklenen İphone yuvarlak kenarlara sahip olacak. Gövde tasarımı şimdiye kadarki gelen İphone serisinden çok farklı olacağa benziyor. İphone 5C’nin tasarımı ile benzerlik gösteren cihazın kasası plastik değil metal olacak. Apple A8 işlemciyle birlikte geleceği için LTE özelliğinin de farklı bir türüne sahip olacak ve performans açısından oldukça verimli bir cihaz olacağa benziyor.

İphone 6’nın Ram’i size sızıntılar dâhilinde şaşırdığımız konulardan birisi oldu. İphone 6’da yalnızca 1 GB ram kullanılacağı yönünde iddialar var. Apple A8 işlemcisine oldukça güveniyor anlaşılan. İphone 6’da var olan tek tuşun da kaldırıldı gelen sızıntılar arasında. Bu tuşun da içeriye taşındığı yani arayüz ile bitişik olarak geleceğini ifade ediyorlar. Parmak izi sensörü yerini koruyacak ve daha gelişmiş yazılımlarla desteklenmiş olarak gelecek. İşlemcisinin 1.3 Ghz çift çekirdek olacağı net bilgiler arasında yerini aldı. Eylül veya ekim ayları arasında piyasaya sürülecek olan cihazı biz de merakla bekliyoruz.

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.