background

Donut Topuz Nasıl Yapılır?

2015 yılında Donut Topuzlar çok moda. Peki, siz hala donut topuz modelini denemediniz mi? Sizde bir yere geç kaldığınızda veya pratik bir saç önerisine ihtiyaç duyduğunuzda donut topuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Gelin hep beraber donut topuz nasıl yapılır öğrenelim…

Harika bir donut topuza sahip olmak istiyorsanız tabi ki öncelikle bazı malzemelere ihtiyacımız var. Bunlardan biri saç süngeridir. Diğeri ise normal saçımıza bağlayabileceğimiz bir saç tokasıdır. Saç süngerinden bahsedecek olursak henüz piyasada yeni olduğu için internetten sipariş edebilirsiniz. Büyük, orta ve en küçük boyları bulunmaktadır. Sizde saçınızın uzunluğuna göre bir topuz süngeri tercih edebilirsiniz.

Eğer saçımız düz değilse düzleştirip, tarıyoruz. Ardından tepeden sımsıkı bir at kuyruğu yaparak düzgünce topluyoruz. Çıkan kırçılları ortadan kaldırmak için saç spreyi sıkıp, krape gibi ince telli tarakla yukarı doğru düzelterek taramaya çalışıyoruz. İnternetten veya normal bir dükkandan aldığımız topuz süngerini saçımızın ucundan başlayarak sarıyoruz. Sarma işlemi bittikten sonra çıtçıtından kapatıp, süngerin görünmemesi için saçımızı iyice yayıyoruz. Son olarak saçımızı spreyle sabitleyip işlemi bitiriyorz.

Donut topuz yapmanın püf noktalarından biride topuz süngerinin rengini doğru seçmektedir. Eğer saçlarınızın rengi sarı ise daha açık tonlarda topuz süngeri seçmelisiniz. Aksi takdirde seçiminizi siyah ve koyu kahverengi saç süngerlerinden yana kullanmak mantıklı bir seçim olabilir.

 

donut-topuz

donut-topuz

 

 

Beğen
Beğen Muhteşem Hahaha İnanılmaz Üzgün Kızgın
Mix Moda

Mix Moda

Günlük moda haberleri, moda blog, android, teknoloji, sinema hakkında güncel makaleler ve çok daha fazlası.